7. 1. 2019

Galavečer Grassroots: "Stojím pevnýma nohama na zemi," říká David Heidenreich

Fotbalista David Heidenreich patří mezi talentované hráče, kteří se rozhodli svou kariéru budovat v zahraničí. A zatím se mu to daří. Dnes získal v silné konkurenci cenu pro nejlepšího českého staršího dorostence za rok 2018, už má za sebou i první tréninky s prvním týmem Atalanty Bergamo a na jaře by se rád probojoval na lavičku v zápasech italské ligy.

Osmnáctiletý stoper je v Itálii už třetím rokem a chválí si to. "Bylo to pro mě strašné štěstí a jsem za to moc rád. Atalanta vychovává strašně moc hráčů, kteří se dostávají do prvoligových mančaftů, proto jsem nabídku s radostí přijal," řekl Heidenreich.

Bergamo už ho dokonce nechalo trénovat s prvním týmem. "Bylo to strašně narychlo a nečekané. Vypadli někteří hráči, tak se to zorganizovalo a za dva dny jsem byl představen jako hráč prvního týmu," popsal. "Viděl jsem díky tomu, jak velký rozdíl je u ligových hráčů v takticko technické přípravě a v nastavení hlavy," dodal.

"Stojím pevnýma nohama na zemi. V Bergamu si chci udržet stabilní místo v devatenáctce, což je pro mě nejdůležitější. A takovým vrcholem pro jaro by bylo vysloužit si místo na lavičce A týmu," uvedl.

Boj o šanci mu zkomplikovalo listopadové zranění při kvalifikačním utkání národního týmu do 19 let, jemuž dělá kapitána. "V posledním kvalifikačním zápase s Chorvatskem jsem si bohužel přetrhl vaz v koleni. Vypadalo to, že to bude křížový vaz, ale nakonec je to jen něco menšího, takže to vypadá, že se na konci ledna budu moci vrátit do hry. Snad se do toho rychle dostanu," uvedl Heidenreich.

Ceny pro nejlepšího staršího dorostence v Česku si váží i kvůli tomu, jakou měl konkurenci. Druhý skončil plzeňský útočník Tomáš Kepl, který zářil v Youth League, a třetí byl brankář Matěj Kovář, který předvádí dobré výkony v juniorce Manchesteru United.

"Je to pro mě strašné překvapení. Byl jsem rád, že jsem se tu mohl vůbec objevit a navíc jsem vyhrál. Přitom oba kluci, se kterými jsem byl nominovaný, jsou výborní. Tomáš Kepl dává hodně gólů, Matěj Kovář jich zase málo dostává, takže mě moc těší, že jsem ještě o ten stupínek před nimi," radoval se Heidenreich.