12. 1. 2023

Galavečer Našeho fotbalu: Hráčem roku je Daniel Samek

Nejlepším hráčem kategorie staršího dorostu se za rok 2022 stal člen reprezentace do devatenácti let Daniel Samek. Ocenění získal na PUMA Galavečeru Našeho fotbalu v Trutnově. Svá ocenění si odnesli i další fotbalisté, futsalisté a trenéři.

Galavečer Našeho fotbalu oceňuje tradičně nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského i neprofesionálního fotbalu. Vyhlašují se mimo jiné také nejlepší hráči futsalu, plážového fotbalu a své ocenění si každoročně odnášejí i nejlepší trenéři. Slavnostní vyhlášení anket za rok 2022 se uskutečnilo poprvé jinde než v pražském Žofíně, ceny se tentokrát předávaly ve Společenském centru Trutnovska.

Nejprestižnější cenu pro nejlepšího staršího dorostence získal záložník italského klubu US Lecce Daniel Samek, který na podzim spolu s národním týmem U19 zvládl nástrahy první fáze kvalifikace a na jaře zabojuje o postup na mistrovství Evropy. Druhé místo obsadil Lukáš Ambros (VfL Wolfsburg) a třetí pak Lukáš Mašek (FK Mladá Boleslav).

V kategorii mladšího dorostu, která nese název cena Vlastislava Marečka, uspěl stejně jako v loňské sezoně útočník Daniel Rus z pražské Sparty. Šestnáctiletý forvard pomalu nakukuje do letenského týmu v kategorii U19 a pravidelně nastupuje za reprezentační sedmnáctku. Druhou příčku obsadil Samuel Pikolon (SK Slavia Praha) a třetí místo obsadil Ondřej Penxa (AC Sparta Praha).

 

V kategorii talent roku mezi fotbalistkami uspěla hráčka SK Slavia Praha Lucie Bendová. Za ní v konečném pořadí skončila stejně jako loni na druhém místě Sabina Střížová ze Slovácka. Třetí místo v anketě obsadila Andrea Švíbková ze Sparty.

Nejlepším trenérem ženského fotbalu se stal již pošesté kouč národního týmu Karel Rada. Druhým nejlepším trenérem ženského fotbalu je Karel Piták, který si na podzim se Slavií Praha zahrál skupinovou fázi Ligy mistryň. Třetí místo pak obsadil Michal Kolomazník

Svá ocenění si odnesli také trenéři mládežnického fotbalu. V kategorii mužů byli oceněni Vladimír Chaloupka (FC Zbrojovka Brno), Petr Strnad (FK Šumperk) a Jiří Šulc (FK Turnov). Nejlepší trenérkou mládeže žen se stala Jana Bělíková ze Slavie Praha.

Součástí galavečera bylo samozřejmě i předávání cen futsalistům. Nejlepším hráčem roku se stal již podeváté Michal Seidler hrající za SK Interobal Plzeň. Druhým nejlepším futsalistou byl zvolený Ondřej Vahala (SK Interobal Plzeň) a třetí skončil David Drozd (FK Chrudim).

Mezi trenéry uspěl stejně jako v předešlém roce Marek Kopecký (SK Interobal Plzeň) a jako největší talent futsalu byl vybrán Jaroslav Zápotocký z klubu FC Rapid Ústí nad Labem.

Ocenění pro nejlepšího hráče plážového fotbalu získal Lukáš Trampota ze Slavie a ze stejného klubu byla i nejlepší hráčka, kterou se stala Aneta Jungová.

Nejlepší Grassroots sociální akcí roku 2022 byl postup na mistrovství světa neslyšících futsalistů a Grassroots akcí roku byl postup zástupců Zlínského kraje na ME UEFA Regions Cupu.

Výsledky anket 21. PUMA Galavečer Našeho fotbalu

Fotbal – Nejlepší hráč roku – starší dorostenec Fotbal – Talent roku – mladší dorostenec
1. Daniel Samek (SK Slavia Praha) 1. Daniel Rus (AC Sparta Praha)
2. Lukáš Ambros (VfL Wolfsburg) 2. Samuel Pikolon (SK Slavia Praha)
3. Lukáš Mašek (FK Mladá Boleslav) 3. Ondřej Penxa (AC Sparta Praha)
   
Ženský fotbal – Talent roku Ženský fotbal – Trenér roku
1. Lucie Bendová (SK Slavia Praha) 1. Karel Rada (reprezentace A)
2. Sabina Střížová (1. FC Slovácko) 2. Karel Piták (SK Slavia Praha)
3. Andrea Švíbková (AC Sparta Praha) 3. Michal Kolomazník (SK Slavia Praha)
   
Fotbal - Trenér roku - mládež muži Futsal – Talent roku
Vladimír Chaloupka (FC Zbrojovka Brno) 1. Jaroslav Zápotocký (FC Rapid Ústí nad Labem)
Petr Strnad (FK Šumperk) 2. Jiří Zápotocký (FC Rapid Ústí nad Labem)
Jiří Šulc (FK Turnov) 3. Adam Knobloch (SK Interobal Plzeň)
   
Futsal - Nejlepší hráč roku Futsal – Trenér roku
1. Michal Seidler (SK Interobal Plzeň) 1. Marek Kopecký (SK Interobal Plzeň)
2. Ondřej Vahala (SK Interobal Plzeň) 2. Martin Brůna (reprezentace U19)
3. David Drozd (FK Chrudim) 3. Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem)
   
Ženský fotbal – Trenér roku mládeže Plážový fotbal – Hráč roku, Hráčka roku
Jana Bělíková (SK Slavia Praha) Lukáš Trampota (BS Slavia Praha)
  Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
   
 Grassroots sociální akce roku 2022 Grassroots akce roku 2022
 Postup na MS neslyšících futsalistů Postup Zlínského kraje na ME Regions Cupu