25. 5. 2023

Jubilejní 30. utkání projektu Náš fotbal živě v neděli ve Vratislavicích

Již v neděli 28. května budou moci fotbaloví fanoušci sledovat jubilejní třicáté utkání ze série přenosů z nižších fotbalových soutěží na ČT sport. Od 10:30 se proti sobě v rámci souboje o záchranu v liberecké 1.B třídě západ postaví domácí Vratislavice a hostující Cvikov.

Také vůbec poslední víkendové kolo liberecké skupiny západ v 1.B třídě pořádně zamíchalo se sestupovými kartami. Domácí jsou ve třináctičlenné tabulce na posledním místě, kam spadli právě po víkendové prohře na hřišti Kamenice 1:2. Cvikov naopak zvládl důležitý domácí zápas s béčkem Hrádku nad Nisou a po výhře 3:0 poskočil na desáté místo.

V lepším psychickém rozpoložení tak půjdou do zápasu hlavně hostující fotbalisté, kteří se alespoň částečně vzdálili sestupovým příčkám.

„Počáteční údiv a překvapení nad tím že jsme se stali součásti projektu Náš fotbal vystřídalo i trochu nadšení a v podstatě se hráči těší, i když sami nevědí co s nimi tato událost udělá a co mohou očekávat sami od sebe, přeci jenom jde v rámci soutěže o hodně. Vratislavice jsou v tomto utkání favoritem z důvodu naší rozsáhlé marodky, přesto uděláme všechno proto, abychom jsme jim tuto roli znepříjemnili, a z utkání vytěžili maximum,“ říká před zápasem trenér Cvikova Pavel Sehnal.

Naopak domácí trenér Daniel Vlk bude myslet především na to, jak připravit tým na zápas, který potřebují Vratislavice za každou cenu vyhrát.

„Zápas je přímý souboj o záchranu v soutěži, a tak neočekávám moc pěkného fotbalu. Ale spíše účelovou hru pro zisk bodů. Vždy je to ale hlavně o nás, jak se s tím vyrovnáme a co soupeři dovolíme. Našim cílem je zvítězit v zápase a zachránit soutěž,“ říká Daniel Vlk.

Hosté z Cvikova pojedou do Vratislavic s cílem navázat na poslední domácí vystoupení proti béčku Hrádku nad Nisou.

„V posledním utkání proti Hrádku nad Nisou jsme ale ukázali, že fotbal hrát umíme a věřím, že pokud tento výkon zopakujeme, tak utkání ve Vratislavicích zvládneme. Rozhodně velice pikantní je, že se hraje před kamerami České televize v rámci projektu Náš fotbal. I přesto, že hraji fotbal již přes 40 let, tak i pro mě to bude zajímavý zážitek. Oba celky jsou ohroženy sestupem a o motivaci je tedy postaráno. Byl bych moc rád, abychom si všichni v neděli zahráli hezký fotbal, nikdo se nezranil, vyšlo počasí a diváci byli spokojení,“ říká fotbalista Cvikova Miroslav Novotný.

Domácí fotbalisté našli na svého soupeře recept v podzimním zápase na jeho hřišti a vůbec by se tak nezlobili, pokud by výsledek zopakovali i v domácím prostředí.

„Cvikov je nepříjemný a důrazný soupeř. Doufám, že v našem domácím prostředí zopakujeme podzimní výhru 6:3 z jeho hřiště a připíšeme si důležité tři body, které nás posunou mimo sestupové příčky,“ dodává domácí kapitán Tomáš Šidák.

Jako Již tradičně oba týmy doprovodí do zápasu ambasadoři. Ambasadory domácího týmu jsou hokejisté Bílých Tygrů Liberec Jaroslav Vlach a Petr Kolmann. Není to náhoda, neboť brankářem domácích je marketingový ředitel Bílých tygrů Dominik Jakubec. Ambasadorem hostů je pak brankář fotbalové Slovanu Olivier Vliegen.

Nebude to ale jenom o fotbale. Souboj mezi Vratislavicemi a Cvikovem bude probíhat nejen na hřišti, ale také v hledišti. Jak ve Vratislavicích, tak ve Cvikově se nachází pivovar. A protože k fotbalu pivo neodmyslitelně patří, tak budou moci diváci ochutnat a porovnat právě piva z pivovaru Konrád a Cvikov.

Partner projektu, sázková kancelář Fortuna, pasuje do role mírného favorita právě domácí klub z Vratislavic. A protože se celý zápas točí okolo čísla 30, tak je tak upravena i kurzová nabídka ZDE.