2. 8. 2022

Klub Jiskra Oskava ovládl finále Šumperského poháru OFS

Šumperský pohár OFS vyhrála TJ Jiskra Oskava, která před kamerami České televize dokázala v dramatickém souboji vyhrát nad TJ Jiskra Rapotín B nejtěsnějším výsledkem 1:0. Zápas se odehrál v rámci projektu Náš fotbal živě.

Oskavě stačil na výhru jediný gól, který vstřelil Pavel Novák mladší. Tedy hráč, který před utkáním obdržel od místního Okresního fotbalového svazu pamětní ocenění, neboť v minulé sezoně se v rámci mistrovských soutěží radoval z gólu celkem 49x.

Utkání doprovázel po celou dobu vydatný déšť, ani ten však nezabránil velké divácké návštěvě a skvělé fanouškovské kulise.  

Nádherný sportovní areál, který hostil finále Šumperského poháru OFS, otevřený téměř přesně před rokem si poradil i s neustávajícím deštěm a travnatá plocha byla celý zápas ve fantastické kondici.

Po celé utkání mohli diváci sledovat zajímavý fotbal, plný akcí na obou stranách, nicméně více než jeden gól diváci v Postřelmově nakonec neviděli. Po skončení utkání obdržely oba týmy ocenění od zástupců OFS Šumperk a zástupce VV FAČR pana Jiřího Šidliáka.

Zdeněk Zlámal jako ambasador oskavského týmu tak porazil Tomáše Ujafalušiho, ambasadora rapotínského celku. Výsledek mohlo ovlivnit i to, na co upozorňoval v rozhovoru pro ČT Tomáš Ujfaluši, že hráči Rapotína se v předvečer zápasu účastnili Šumperského Majálesu, tudíž jejich koncentrace na utkání nemusela být stoprocentní.

V rámci tohoto utkání projektu Náš fotbal živě se také pomáhalo dobré věci. Společně s nadací Děti dětem, která v areálu prodávala dárkové předměty, se vybralo společně se vstupným 26 400 Kč.

Tuto částku se organizátoři v čele s Fotbalovou asociací ČR rozhodli zdvojnásobit. Celkem tedy na pomoc mladé Aničce Vavříkové ze Šumperka poputuje 52 800 Kč. Poukaz po utkání předávali zástupci nadace Děti Dětem, ambasadoři obou klubů a také Tomáš Sluka, předseda představenstva STES.