10. 11. 2022

Kvalifikační turnaje rozhodly o finalistech Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu

Pohár mládeže Fotbalové asociace ČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, patří k nejvýznamnějším akcím mládežnického fotbalu v České republice.

Letos se hraje již jedenáctý ročník, který má za sebou podzimní kvalifikační část, z níž vzešli všichni účastníci finálových turnajů šesti věkových kategorií U8 – U13. Ty se uskuteční v počtu 24 týmů v každé kategorii od konce dubna do začátku června příštího roku.

PLANEO CUP – Pohár mládeže FAČR věkových kategorií od U8 až po U13 se letos může pyšnit nejen rekordní účastí více než 18.000 hráčů a hráček z 924 týmů z 260 klubů, ale také rekordním počtem turnajů.

Od začátku září se odehrálo neskutečných 232 turnajů napříč celou Českou republikou, přičemž v některých dnech bylo současně na programu až dvacet turnajů. Byla to opravdová zátěžová zkouška pro organizátory. Na jaře pak proběhne ještě závěrečných 6 turnajů, v nichž se už bude hrát o cenné trofeje a medaile.

PLANEO CUPU se hraje pohárovým systémem, díky kterému se můžou do finále probojovat i týmy z malých klubů, což se potvrdilo i letos.  Do jarních finálových klání se kvalifikovali fotbaloví „trpaslíci“, jako jsou např. Bojkovice, Kobeřice, Nemošice, Choceň, Ivančice, Vestec nebo Kuřim.

Hráči těchto týmů se můžou těšit na soupeře zvučných jmen jako jsou Sparta Praha, Slavia Praha, Bohemians Praha, Baník Ostrava, Slovan Liberec a další. Zajímavostí je i postup hned čtyř týmů Hlučína a Sparty Brno nebo finálová účast Spartaku Kbely ve třech nejmladších kategoriích.

„Už kvalifikační část PLANEO CUPU byla nabita emocemi a pro nás byla radost sledovat mladé talenty, jak usilovně bojují o vytoužený postup do finálové části turnaje. Naším cílem je lidem přinášet radost, a to věřím děláme jak na našich prodejnách, tak právě třeba i podporou dětí v rozvoji a dosahování úspěchů na sportovním poli. Velmi se těšíme na vyvrcholení PLANEO CUPU příští rok a jsme zvědavi, jestli se titul podaří obhájit týmu AC Sparta Praha, nebo budeme mít letos nového vítěze,“ říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě Planeo.

Vyvrcholením celého ročníku budou jarní finálové turnaje. V průběhu listopadu organizátoři představí šest měst, kde se tyto turnaje odehrají. Jisté je, že PLANEO CUP třikrát zavítá do Čech a třikrát na Moravu. Na leden je naplánováno v sídle FAČR slavnostní vylosování základních skupiny těchto finálových turnajů. Jako každý rok, tak i tentokrát se losování ujme Jakub Kohák s Pavlem Čapkem, kteří jsou dlouholetou nedílnou součástí tohoto projektu. Snahou organizátorů bude, aby se losování mohl zúčastnit i Martin Vitík, hráč AC Sparta Praha, který je oficiální tváří aktuálního ročníku PLANEO CUPu.

Medailové boje odstartují poslední dubnový víkend finálovým turnajem nejstarší kategorie U13 a celý PLANEO CUP se uzavře ve dnech 3.-4. června 2023.

FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP – POHÁR MLÁDEŽE FAČR 2022/23

  • U13 - 29. – 30. 4. 2023
  • U12 - 13. – 14. 5. 2023
  • U11 - 6. – 7. 5. 2023
  • U10 - 20. – 21. 5. 2023
  • U9 - 27. – 28. 5. 2023
  • U8 - 3. – 4. 6. 2023

Další informace naleznete na www.planeocup.cz