4. 1. 2019

Mašek: Vyhrát cenu na Galavečeru Grassroots je pocta

Středopolař pražských Bohemians Dominik Mašek je jedním z trojice hráčů, kteří na Galavečeru Grassroots rekordně čtyřikrát dominovali v anketách o nejlepší dorostence roku. Individuální ocenění považoval jako odměnu za tvrdou práci, důležitější prý ale je, co hráč fotbalu dává až po podobných vyznamenáních.

„Ocenění je velká pocta. Věřím, že i kluci, kteří budou anketu vyhrávat v příštích letech, z toho budou mít radost a získají ještě další motivaci na sobě tvrdě pracovat,“ přál si Dominik Mašek s tím, že právě následná práce oceněného je podstatně důležitější než samotný úspěch v anketě.

Čtyřnásobný vítěz ceny pro dorostence roku je dodnes nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v české lize. Ve věku 15 let, 10 měsíců a 18 dnů naskočil 28. května 2011 do vítězného zápasu Příbrami v Ostravě.

Mezi nominovanými na cenu v kategorii mladších dorostenců letos figuruje i nejmladší sparťan v lize Adam Hložek. Talentovaný útočník na podzim ve věku 16 let, 3 měsíců a 16 dnů nastoupil při výhře Sparty v Karviné a přeskočil tak Václava Kadlece.

„Je možné, že během pár let vyroste další talent, který naskočí ještě dřív než já. Nepotřebuji tenhle rekord udržet do smrti. Od toho rekordy jsou, aby se překonávaly,“ podotkl Mašek. Sám Hložka podle svých slov sleduje a v rodné Příbrami, kde žije, se čas od času chodí koukat na tamní dorosty.

V kategorii mladších dorostenců jsou vedle Adama Hložka nominováni také zlínský Jan Hellebrand, Antonín Svoboda z rakouského RB Salzburg a Lukáš Vorlický z italské Atalanty Bergamo. Kompletní nominace dalších kategorií najdete zde.