Dvoudenní klání na Městském stadionu Miroslava Valenty a atletickém stadionu v Uherském Hradišti přineslo celkem 116 soutěžních zápasů v rámci Svátku fotbalu a jedno exhibiční utkání známých osobností.

Vůbec poprvé se odehrál finálový turnaj také v kategorii „M“, která byla věnovaná malotřídním základním školám.

„Měli jsme velkou radost, že jsme pro letošek mohli kategorii M do turnaje McDonald’s Cup zahrnout. Ukázalo se to jako skvělá volba a jsme rádi, jak to malotřídky skvěle zvládly,“ řekl člen výkonného výboru AŠSK Zdeněk Jadvidžák.

,,Na dětech z těchto škol, ale i učitelích a přítomných rodičích bylo vidět obrovské nadšení, že se na tento závěrečný turnaj mohli podívat a zahrát si na něm, byl to pro ně určitě úžasný zážitek, i to bylo smyslem vzniku této kategorie," dodal jsem ke kategorii M Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Nově vzniklou kategorii „M“ vyhráli žáci ZŠ a MŠ Veselá, kteří ve finálovém souboji udolali tým ZŠ a MŠ Skrbeň 4:1. Třetí skončila ZŠ a MŠ Lukavice a čtvrtou příčku obsadili žáci ZŠ Hýskov.

Již tradiční kategorii „A“ žáků 1. až 3. tříd základních škol ovládli fotbalisté ZŠ Kbely Praha. Ti ve finálovém souboji porazili ZŠ Mozartovu Jablonec nad Nisou 4:2. Třetí místo obsadili zástupci ZŠ Sluneční Šumperk a čtvrté místo patřilo 25. ZŠ Plzeň.

McDonald's Cup (Svátek fotbalu, 30.5.2023)

Nejprestižnější kategorii „B“ určenou pro žáky 4. a 5. tříd vyhráli po dramatickém penaltovém rozstřelu fotbalisté ZŠ Jana Šoupala Ostrava, kteří po remíze 2:2 uspěli v rozstřelu 4:3 nad pražskou ZŠ Marjánka. Třetí příčka patřila domácí ZŠ Sportovní, která v souboji o bronzové medaile udolala ZŠ Ohrazenice Pardubice 5:3.

24. ročníku turnaje McDonald's Cup se zúčastnilo přesně 1935 základních škol, které reprezentovalo téměř 38 tisíc žáků.

„Největší unikátností turnaje je právě to, že jsme letos pořádali již 24. ročník. Cílem McDonald's Cupu je především to, abychom dětem přinášeli radost z pohybu a aby se právě děti co nejvíce hýbaly. Po pandemii Covidu jsme prožívali těžké období, protože během pandemie došlo k odlivu sportujících dětí. O to větší radost máme z toho, že jsme letos dosáhli rekordních čísel v účasti a že jsme mohli turnaj uspořádat i v nové kategorii malotřídek," řekla v závěru Svátku fotbalu PR manažerka společnosti McDonald's Lucia Polačeková.