První ročník Memoriálu Josefa Šurala krajských výběrů fotbalistů do sedmnácti let přinesl na Stadionu Evžena Rošického v rámci finálového turnaje dva semifinálové souboje. V tom prvním uspěli fotbalisté Plzeňského KFS, kteří vyhráli nad Pardubickým KFS po penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době skončil zápas nerozhodně 3:3.

Také druhé semifinále skončilo v normální hrací době nerozhodně (1:1) a postup si v penaltovém rozstřelu zajistili fotbalisté Středočeského KFS, kteří vyhráli nad Jihomoravským KFS 4:3 na penalty.

Plzeňský KFS – Pardubický KFS 3:3 (2:2), 4:3 po pen.

Branky: 2. Hönig, 17. Skalský, 61. Svoboda – 34. Müller, 36. Netolický, 73. Kosina.

Plzeňský KFS: Tomíšek – Byron, Havlík, Rada, Salai (56. Kolář) – Filo (46. Bednář), Roháč – Soukup (46. Ferenc), Hönig (68. Hrdlička, 90. Šubrt), Skalský (46. Lajbl) – Svoboda.

Pardubický KFS: Kalousek – Šantrůček (61. Navrátil), Dolníček, Kaščák (32. Netolický), Franc (71. Veselý) – Peterka (32. Sova), Šafránek (32. Kosina), Müller (71. Čermák), Kvapil (46. Vosáhlo) – Vít, Halbich (46. Otradovský).

První semifinálový souboj přinesl mimořádně zajímavou podívanou. Hned ve 2. minutě hry se do vedení dostali fotbalisté Plzeňského KFS, za které se po standardce prosadil Jakub Hönig. Druhý gól následně po rohovém kopu přidal Vít Skalský a Pardubický KFS tak musel dotahovat dvoubrankové manko.

To se mu podařilo ještě před poločasovou přestávkou. Nejprve se ve 34. minutě postaral o snížení Jiří Müller a hned o dvě minuty později pak srovnal na 2:2 Jan Netolický, který do zápasu vstoupil jako střídající hráč.

Po změně stran znovu začali lépe fotbalisté Plzeňského KFS, za které se po kličce gólmanovi prosadil v 61. minutě Ondřej Svoboda. Západočeši se ale z vedení dlouho neradovali a v 73. minutě to bylo 3:3, když se těžkou střelou z velké dálky do opuštěné brány prosadil Michal Kosina.

O vítězi prvního semifinále musel nakonec rozhodnout penaltový rozstřel. I ten byl velmi dramatický a o postupu Plzeňského KFS rozhodl až v páté sérii proměněnou penaltou Jan Byron.

Memoriálu Josefa Šurala 2022

Jihomoravský KFS – Středočeský KFS 1:1 (1:1), 3:4 po pen.

Branky: 15. Jochman - 12. Obermajer.

Jihomoravský KFS: Oborný – Švestka, Tkáč, Petkovský – Vala (52. Knotek), Kyněra (60. Lang), Rauš, Haminger, Lucký (74. Volf) – Jochman, Novák (60. Venka).

Středočeský KFS: Vaněk – Neméth (56. Chlasták), Ježek, Zemek, Obermajer – Matějovský, Horák – Buchta, Rychlovský (73. Horák), Sedláček (46. Vlasák).

Druhé semifinálové utkání mělo také velmi zajímavý úvod. Oba celky se snažily hrát aktivně a jako první se prosadili ve 12. minutě zástupci Středočeského KFS, za které se trefil po závaru ve vápně Tomáš Obermajer. Velmi rychle bylo ale srovnáno, když se hned v 15. minutě povedenou ranou k tyči zapsal mezi střelce David Jochman.

V dalším průběhu poločasu se oba týmy tlačily do zakončení, avšak ke změně skóre i přes několik velkých šancí a nastřeleného břevna v podání Středočeského KFS již nedošlo a do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Druhý poločas již tolik gólových příležitostí nepřinesl. Oba týmy se soustředily hlavně na defenzivu a brankaři mohli být v klidu. V samotném závěru měla obě mužstva šance v podobě rohových kopů, jenže když v druhé minutě nastavení právě po rohu nastřelil hráč Jihomoravského KFS Alex Petkovský pouze břevno, musely o postupujícím do finále rozhodnout penalty.

Penaltový rozstřel přinesl především skvělé zákroky brankařů, kteří dokázali zneškodnit hned tři střely z penaltového puntíku. Šťastnějším týmem penaltového rozstřelu byli fotbalisté Středočeského KFS, kteří rozstřel vyhráli 4:3 a postoupili do finále.