Ve španělské Galícii na stadionu Campo Municipal de A Lomba v městě Villagarcia začali fotbalisté KFS Zlín velmi dobře a v úvodu zápasu měli i šance. Již ve 12. minutě byl blízko ke gólu Pavel Krajča, svou tvrdou ranou z pravé strany trefil ale jen tyč.

Další velkou příležitost pak měl po standardní situaci kapitán Petr Horňák, také on ale hlavou poslal míč pouze do brankové konstrukce. Fotbalisté KFS Zlín byli celý první poločas lepší, také soupeř ale několik v ofenzivě zahrozil.

Vše důležité se ale událo až ve druhém poločase. Nejzkušenější hráč zlínského KFS Roman Sopůšek se nejčastěji dostával do zakončení. Po několika nepřesných střelách se dočkal v 74. minutě, kdy se trefil krásnou ranou po autovém vhazování, když se opřel do odraženého balonu.

Gól českého zástupce ve finálovém turnaji Region’s Cupu padl ale již době, kdy iniciativu přebírali srbští fotbalisté. Ti se pak také dočkali zaslouženého vyrovnání, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Uroš Pavlović.

„Zápas se lámal asi v prvním poločase, kdy jsme měli několik velmi dobrých příležitostí k tomu, abychom skórovali. Kdybychom se dostali do vedení v prvním poločase, tak by nám to hodně pomohlo. Přesto jsme ten gól na 1:0 nakonec po změně stran opravdu dali, ale bylo to již v době, kdy byl soupeř nebezpečnější, více na míči a měl i šance. Na nás byla znát v závěru únava a ani střídání naši hru neoživila,“ řekl po zápase trenér týmu Lukáš Motal.

Druhý zápas v rámci turnaje odehraje tým KFS Zlín hned v neděli, kdy od 19 hodin nastoupí proti výběru portugalského Lisabonu. Hrát se bude na A Senra Stadium Ribadumia a průběh zápasu bude možné sledovat na Youtube kanálu galicijského fotbalového svazu.

Finálový turnaj Region's Cup 2023

KFS Zlín /CZE/ - FA Bělehrad /SRB/ 1:1 (0:0)

Branky: 74. Sopůšek - 80. Pavlović. ŽK: Kašík, Gojš, Juřica, Horňák – Miljković, Pavlović. Rozhodčí: Teixeira (Andorra) – Neemlaid (Estonsko), Bučinskas (Litva)

KFS Zlín: Švec – Glozyga (58. Miklík), Horňák, Bršlica – Juřica, Kašík, Sopůšek (81. Zavadil), Goňa (90. Jakubowicz) – Gojš (81. Klečka), Mlčák, Krajča (58. Šiška).

FA Bělehrad: Bojovič – Vukič, Krstovič, Miljković, Marinković – Janković, Pavlović – Kolarević, Vuković (46. Filipović), Gavrilović – Šarić (64. Ognjanović).