14. 10. 2022

Náš fotbal živě: Mojžíř doma vyzve Klášterec

Již v sobotu 15. října se odehraje před televizními kamerami další utkání v rámci projektu Náš fotbal živě. V rámci 1.A třídy Ústeckého kraje proti sobě nastoupí TJ Mojžíř proti FK Klášterec nad Ohří. Výkop je stanoven na 12:15.

Náš fotbal živě je dlouholetý projekt Fotbalové asociace ČR, který vznikl ve spolupráci s Českou televizí a Fortunou. Cílem je zpopularizovat výkonnostní fotbal, a to i ten na nejnižší úrovni.

V rámci nadcházejícího zápasu proti sobě nastoupí dva celky z Ústeckého kraje. V rámci 1.A třídy bude k vidění souboj domácího klubu TJ Mojžíř proti Klášterci nad Ohří. Mojžíř je prakticky součástí města Ústí nad Labem. Nachází se na levém břehu řeky Labe jen asi 7 kilometrů od centra města Ústí nad Labem. Zajímavostí zápasu bude bezpochyby také to, že se odehraje na hřišti o rozměrech 92x58 metrů. To je v podstatě jedno z nejmenších hřišť v republice, kde je možné hrát soutěžní fotbalové zápasy.

Domácí fotbalisté se snaží svého atypického prostředí maximálně využít a na svém hřišti hrají fyzicky náročný fotbal plný osobních soubojů. Do zápasu půjdou jako favorit. Přestože jsou v tabulce soutěže až na třináctém místě tabulky, narazí na soupeře, který je na tom ještě podstatně hůře.

TJ Mojžíř má po devíti odehraných kolech na kontě devět bodů za tři výhry a šest porážek. Rozhodně velmi zajímavé je také skóre 28:35, což znamená, že v každém zápase Mojžíře padne v průměru přesně sedm branek!

Hostující Klášterec pojede k televiznímu zápasu s cílem získat první body v sezoně. V dosavadních devíti zápasech totiž zaznamenal pouze devět proher (při skóre 17:48) a je tak logicky beznadějně poslední.

Přestože jsou oba týmy téměř až na chvostu tabulky, umí hodně gólů dávat a také hodně gólů inkasují. Právě proto se dá v jejich vzájemném souboji očekávat atraktivní fotbal plný gólových momentů. Ambasadorem domácího týmu je herec Marek Taclík a ambasadorem hostů je také herec Leoš Noha. Oba pochází přímo z ústeckého regionu.

O tom, že se před televizními kamerami České televize odehraje právě utkání TJ Mojžíř vs. FK Klášterec nad Ohří rozhodli fotbaloví fanoušci v rámci hlasování na webu projektu ZDE.