27. 11. 2019

Po zářijových náborech přibylo téměř 8 tisíc nových členů

V září proběhla další vydařená série fotbalových náborů, kterých se po celé České republice zúčastnily tisíce dětí. Ty si na vlastní kůži vyzkoušely všesportovní, ale i fotbalově zaměřené, tréninky plné zábavy. Díky náborům se tak opět rozšířily řady fotbalové členské základny. 

Veřejnosti již dobře známá série náborových akcí s názvem „Měsíc náborů“ se každoročně koná dvakrát do roka, na jaře v květnu a na podzim v září.

Tradičně se na ní objeví velké množství natěšených účastníků a ani letos tomu nebylo jinak. Organizátoři ze všech koutů České republiky si během letošního září připravili pro děti z mateřských a základních škol širokou paletu aktivit, disciplín, překážek, soutěží, které měly za hlavní cíl přivést děti k pohybu, ale také prověřit jejich fotbalové schopnosti a dovednosti.

Sami se můžete podívat, jak se povedly zářijové nábory v Duchcově a Veselí nad Lužnicí.

 

 

Samotné nábory nejsou samozřejmě pouze o soutěžení, ale hlavně o radosti z pohybu a zábavě, kterou na hřišti malí sportovci s kamarády zažijí. Děti měly z každého vstřeleného gólu velkou radost a domů odjížděly s úsměvem na tváří a s dárky, které obdržely od organizíátorů.

I letošní ročník se řadí mezi ty povedené, což potvrzují i statistiky. Nábory mají velkou zásluhu na vysokém nárůstu členů FAČR, když se jen od 1. září během dvou měsíců přihlásilo téměř 8000 mladých fotbalistů.

Měsíc náborů se vrátí i příští rok. Pokud se chcete některého z náborů ve vašem okolí zúčastnit, sledujte nabory.mujprvnigol.cz.