4. 1. 2023

Pohár dětských domovů za rok 2022 vyhrály Dlažkovice

V závěru kalendářního roku 2022 se v pražském divadle Broadway slavnostní vyhlášení turnaje Dětský domov cup (DDCUP). Loni se do něj zapojilo 34 týmů z celého Česka. Celkovým vítězem turnaje se staly děti z Dětského domova Dlažkovice, které se tak radovaly už z třetího celkového vítězství a dokonaly tak hattrick.

Ročník turnaje 2022 měl čtyři díly – fotbalový turnaj, běžecký závod, cyklistický závod a turnaj ve stolním tenise. Všechny díly byly i tentokrát doplněny o preventivní nebo edukační tématiku a proběhly ve spolupráci s preventivními složkami Policie ČR a Městské policie Praha. Hlavním partnerem byla jako vždy i Fotbalová asociace České republiky.

„Loňský ročník DDCUPu byl rozdělený do čtyř sportovních odvětví. Nejvíc obsazené bylo to fotbalové, tam soutěžilo tradičně nejvíc dětských domovů. Gratuluji vítězům do Dlažkovic, kteří už potřetí získávají obří putovní pohár a mají tak hattrick. Zároveň musím říct, že také Dolní Počernice jsou s konečným třetím místem velice spokojené,“ řekl Martin Lněnička, jeden z pořadatelů DDCUPu a také ředitel Dětského domova v Praze Dolních Počernicích.

„Moc si vážíme toho, že nám partneři turnaje zůstávají věrní. Děkuji také pomoci mnoha dobrovolníkům, protože ani bez nich by to nešlo. A nakonec největší dík patří právě dětským domovům, které se do projektu DDCUP zapojují. A to nejen děti, ale také vychovatelé, kteří děti ke sportu vedou a v pravidelném sportování je podporují. V příštím roce startuje už dvacátý ročník tohoto závodu, a to je obrovský úspěch a také spousta rozdaných pohárů, medailí, dárků a dětské radosti i příběhů dětí, které to v životě mají o dost těžší než ty ostatní,“ dodala Michaela Veselá, ředitelka Dětský domov cup.

Slavnostní vyhodnocení turnaje DDCup 2022