5. 11. 2021

Proběhl další meziokresní turnaj dívek U11 až U14

V Benešově proběhl další z turnajů meziokresních výběrů dívek kategorie U11 a U14 za účasti okresních výběrů Benešov, Praha–západ, Praha–východ a Beroun.

Pokračuje tak podpora rozvoje dívčího fotbalu na území Středočeského kraje, která je v poslední době stále intenzivnější. „Projekt rozvoje dívčího fotbalu na území Středočeského kraje běží již od léta. Smyslem projektu je podpora růstu členské základny dívčí kopané a samozřejmě možnost setkávání dívek na území kraje,“ uvedl Milan Kormaník, grassroots trenér mládeže pro Středočeský krajský fotbalový svaz (GTM KFS).

Organizačně se dívky setkávají k pravidelným tréninkům v rámci jednotlivých okresů a také na turnajích. V jejich pořadatelství se jednotlivé okresy střídají.

 

„V projektu je v současné době zapojena asi polovina okresů a další okresy s touto aktivitou začínají. Významným dílem se nejen na organizaci projektu podílí jednotliví grassroots trenéři mládeže okresních fotbalových svazů (GTM OFS). Společným cílem a přáním všech zainteresovaných je, aby se nakonec zapojili do projektu všechny okresy v rámci Středočeského kraje a podpora dívčího fotbalu by pak byla skutečně celokrajová,“ dodává Kormaník.

Do konce roku by chtěli Středočeši pro dívčí meziokresní výběry uspořádat ještě jeden halový turnaj a v projektu pak pokračovat i na jaře. 

Proběhl další meziokresní turnaj dívek U11 až U14