28. 11. 2022

V Nymburce proběhl seminář talentované mládeže

Ve Sportovním centru Nymburk proběhl ve dnech 21. až 23. listopadu třídenní seminář talentované mládeže FAČR. První den byl určený internímu vzdělávání trenérů FAČR, v dalších dnech pak seminář absolvovali také trenéři SCM, SpSM, klubových akademií a další.

Fotbalová asociace si pro své trenéry připravila velmi bohatý program plný zajímavých přednášek na nejrůznější témata. Prostor dostala spolupráce v pracovních skupinách. Seminář za tři dny absolvovalo přibližně pět set trenérů z celé republiky.

„Jsme moc rádi, že jsme po dlouhých třech covidových letech mohli trenéry opět přivítat osobně. Snažili jsme se, aby obsah celého semináře byl co nejvíce interaktivní a pro trenéry zajímavý. Vedle prezentací vznikaly i diskuzní skupiny, kde se probralo mnoho důležitých a inspirativních věcí,“ řekl Grasroots manažer FAČR Michal Blažej.

Během tří dnů se na semináři probrala celá řada zajímavých témat z oblasti trénování a koučinku. Trenéři dostali nové informace od Komise mládeže FAČR, byli například seznámeni s novinkami v systému XPS nebo také obdrželi informace o pravidlech talentované mládeže. Svou prezentaci na téma lokomoční trénink přednesl také Josef Anderle ze společnosti Anderle Sport a prostor dostali také zástupci Sparty, Slavie a Plzně, kteří přednášeli na téma mezinárodní konfrontace.

Formu semináře si pochvaloval i Sportovně technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka, který ocenil především formát diskuzí po jednotlivých přednáškách a prezentacích.

„Kluci ze vzdělávání a z Grassroots oddělení připravili letos opravdu velmi zajímavý model. I moje osobní zkušenost je taková, že činnost v rámci pracovních skupin je velmi přínosná. Právě po skončení přednášek při následné komunikaci ve skupinkách probíhá v rámci diskuzí ten největší přenos informací,“ řekl Zdeněk Psotka.

 

Velký prostor během semináře dostali také trenéři mládežnických reprezentací. Ti zhodnotili působení svých týmů na mezinárodním poli a zároveň také odprezentovali své poznatky ze stáže v dánském klubu FC Nordsjaelland.

„Na stáži v Dánsku jsme načerpali velké množství informací. Z našeho pohledu se jedná o nadčasový klub, kde se skvěle pracuje s mladými hráči. Myslím, že se může jednat o klub budoucnosti,“ řekl na téma stáže v dánském Nordsjaellandu trenér reprezentační sedmnáctky Petr Havlíček.

VIDEA JEDNOTLIVÝCH PŘEDNÁŠEK ZDE

Seminář talentované mládeže 2022