12. 1. 2022

Vítěz Karabec: Adam Hložek je pro mě vzorem

Z jubilejního 20. FORTUNA Galavečeru Našeho fotbalu odcházel v neděli večer šťastný. Získal totiž ocenění pro Nejlepšího hráče staršího dorostu za rok 2021. Sparťanský záložník Adam Karabec byl rád i za to, že kráčí cestou svého spoluhráče a vzoru Adam Hložka.

Jak si vážíte ocenění?

Jsem za něj rád a hrozně moc si toho vážím, protože je to velká cena, kterou vyhrála velká jména. Já se budu snažit jít v jejich stopách a budu se snažit ukázat, co umím.

V předchozích dvou letech vyhrál v kategorii starší dorost váš spoluhráč ze Sparty Adam Hložek. Je vaším vzorem?

Už jsem to říkal před dvěma lety, kdy jsem tady přebíral cenu pro mladšího dorostence a Adam vyhrál toho staršího, že je pro mě vzorem. To, co dokázal a jak to dokazuje i nyní, tak to se úplně nevidí, takže můžu říct, že on mým vzorem skutečně je.

Jak byste zhodnotil uplynulý rok 2021?

V mých očích to mělo být zcela jasně lepší. Dal jsem si nějaké osobní cíle, které se úplně nepovedly. V tomto roce budu chtít tyto cíle naplnit a dokázat si, že na to mám.

Jaké jste měl osobní cíle?

Chtěl jsem se dostat víc na hřiště, ale vím, že výkony úplně neodpovídaly tomu, abych více hrál a aby se mi to povedlo naplnit.

Jak cíl naplníte letos?

Musím na sobě ještě více pracovat a myslím si, že pak to přijde.

 

Před dvěma lety jste získal i cenu pro nejlepšího mladšího dorostence, které ocenění je pro vás významnější?

Takhle se to říct nedá, pro mě mají obě ocenění asi stejnou váhu a doufám, že nějaký kluk ze Sparty to v budoucnu znovu dokáže.

Jaké máte cíle do roku 2022?

Cílem bude postoupit kam se dá a vyhrávat co nejvíce zápasů. Chtěl bych zažít s reprezentací do 21 let nějaký velký úspěch, toho bych si moc vážil. Tím úspěchem by byl určitě postup na mistrovství Evropy.

A klubové cíle?

Se Spartou chceme vyhrát titul. Myslím si, že tuto sezonu máme dobře rozjetou. Pro jaro jsme ještě v Evropě, máme MOL Cup, navíc budeme bojovat o titul. Takže to vypadá dobře a když se to povede co nejlépe, budu moc rád.

Na druhém místě v kategorii starší dorost se umístil Dan Samek ze Slavie, třetí byl olomoucký Kryštof Daněk, co byste k nim řekl?

Oba jsou určitě moc talentování, prokazují to i v lize, dávají góly, mají čísla, takže si myslím, že by si toto ocenění zasloužili jistě také.

20. FORTUNA Galavečer Našeho fotbalu