29. 10. 2020

Využívejte znovu projekt Trénuj doma

Stejně jako na jaře můžete využít edukační projekt Fotbalová asociace České republiky. Ten má za cíl prostřednictvím videomateriálů nabídnout všem hráčům, trenérům i široké veřejnosti možnost individuální přípravy v omezené formě, která souvisí s vyhlášeným nouzovým stavem.

Současné podmínky vycházející z vládních omezení znemožňují společnou sportovní přípravu, což zásadním způsobem ovlivňuje i fotbalový trénink na všech úrovních. Proto připomínáme projekt Trénuj doma, který FAČR spustil již na jaře v době první vlny pandemie koronaviru a který pomáhá s individuální přípravou.

Videomateriály pod názvem Trénuj doma jsou součástí dalšího úspěšného projektu Můj první gól, na jehož platformě se tréninková videa komunikují. Snadno dohledatelná jsou například na youtube kanálu.

„Doufáme, že i přes tuto nelehkou situaci se děti a sportovci nenechají odradit, a poté, co tato situace skončí, se na hřiště vrátí, začnou opět trénovat, hrát a mít z fotbalu znovu radost. Zatím mohou využít alespoň projekt Trénuj doma. V něm naleznou mnoho cvičení a her, které mohou provozovat v domácích podmínkách nebo na zahradě, aby od sportu neměli tak dlouho pauzu,“ říká Michal Blažej, grassroots manažer FAČR.

FAČR chce projektem Trénuj doma ukázat, že příprava je možná i v improvizovaných podmínkách a prostorech. „Samozřejmě to nenahradí společný trénink na hřišti, ale jde o určitou alternativu, která také může být našim členům nápomocná. Jde zároveň o motivaci a inspiraci pro všechny ve smyslu, že i doma se dá důstojným způsobem trénovat,“ doplňuje Jan Pauly, generální sekretář FAČR.

Projekt Trénuj doma vychází ze čtyř základních okruhů: tréninku herních dovedností, posilování a kompenzačních cviků, tréninku brankářů a tréninku pro děti.

Videa Trénuj doma na YouTube Můj první gól

HERNÍ DOVEDNOSTI
BRANKÁŘSKÁ CVIČENÍ
KONDICE, POSILOVÁNÍ, KOMPENZACE
DĚTSKÉ AKTIVITY

FAČR nabízí i další pomoc. Ve spolupráci se společností Sideline Sport umožnila v aktuální situaci v době nouzového stavu v ČR všem klubům možnost bezplatného využití licence PROFI hráče v rámci tréninkového systému XPS, stejně jako tomu bylo na jaře.

Tréninkový systém XPS umožňuje mimo jiné vedení a řízení individuálního tréninku v aktuální situaci, kdy je vzhledem k okolnostem a šíření Covidu-19 zakázána společná sportovní příprava. Využití licence PROFI hráče je možné zdarma nejméně do konce listopadu, v případě potřeby bude prodlouženo na další období. Více ZDE.